parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe+48 884 800 116
parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe

PRODUKCJA – MONTAŻ – SPRZEDAŻ

Parapety marmurowe wewnętrzne

parapety marmurowe wewnętrzneMarmur jest kamieniem naturalnym, który powstał w wyniku przeobrażenia skał węglanowych. Ceniony jest za szczególnie piękny i niepowtarzalny wzór użylenia. Stosuje się go bardzo często jako materiał dekoracyjny. W zależności od zawartych w składzie minerałów marmur przybiera różne barwy i faktury. Jest mniej odporny niż granit na czynniki atmosferyczne, dlatego w naszych warunkach klimatycznych nie jest stosowany na zewnątrz. Jego niepowtarzalne struktura i kolory decydują o tym, że marmur jest ceniony przez projektantów wnętrz. Używany jest do wyrobu elementów kamiennych takich jak parapety wewnętrzne.

Parapety wewnętrzne z marmuru cechują nie tylko walory estetyczne, ale również duża wytrzymałość.  Parapet z marmuru powinien zostać przed zamontowaniem wyszlifowany i wypolerowany, dzięki czemu uzyskuje się powierzchnię o ciekawszym wyglądzie i łatwą w utrzymaniu w czystości. Marmur jest porowaty. Dlatego powierzchnię parapetu marmurowego należy zaimpregnować i powtarzać tą czynność co kilka lat. To zapobiegnie wchłanianiu przez kamień różnych zanieczyszczeń.

Najczęściej parapety wewnętrzne wykonuje się w grubościach 2 i 3 cm. Krawędzie i narożniki mogą mieć zaokrąglone lub sfazowane. Długość i szerokość parapetów dostosowywane są do indywidualnych zamówień.