parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe+48 884 800 116
parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe

PRODUKCJA – MONTAŻ – SPRZEDAŻ

Parapety granitowe zewnętrzne

parapety zewnętrzne granitoweWybierając parapet zewnętrzny należy zwrócić uwagę na trwałość materiału. Oferujemy parapety zewnętrzne z granitu z powodu specyficznych właściwości tego naturalnego kamienia. Granit jest materiałem wyjątkowo trwałym, wytrzymałym na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. Po zaimpregnowaniu jest odporny na działanie kwasów, płynów, wilgoci, niskich i wysokich temperatur. Zaimpregnowane parapety z granitu, zastosowane na zewnątrz, będą odporne na szkodliwy wpływ kwaśnych deszczów i promieniowania UV.

Parapety zewnętrzne granitowe zazwyczaj wykonuje się z płyt grubości od 2 do 3 cm. Od spodu parapetu zewnętrznego jest wycięty specjalny profil tzw. kapinos odprowadzający spływającą wodę deszczową przed licem budynku. Zapobiega to powstawaniu nieestetycznych zacieków na elewacji.

Parapety granitowe dostępne są w bogatej kolorystyce kamienia. Szeroki wybór barw i niepowtarzalność wzorów pozwala dostosować odpowiedni parapet zewnętrzny do koloru elewacji i stylu architektonicznego budynku.