parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe+48 884 800 116
parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe

PRODUKCJA – MONTAŻ – SPRZEDAŻ

Parapety marmurowe

parapety marmuroweMarmur to kamień, w którego skład wchodzi głównie kalcyt, nadający mu biały kolor. To domieszki innych minerałów powodują, że marmur jest dostępny w każdym kolorze od białego do czarnego. Duża różnorodność kolorów i faktur sprawia, że marmur doskonale spełnia funkcję dekoracyjną.

Ceniony przez projektantów za piękno marmur jest delikatniejszy od granitu. Marmury są miękkie, nasiąkliwe oraz nie są odporne na działanie kwasów i innych płynów. Dlatego marmur nie powinien być stosowany na zewnątrz. Zastosowany do wyrobu parapetów wewnętrznych musi być zaimpregnowany, co zabezpieczy go przed wchłanianiem płynów. Proces impregnacji parapetów marmurowych należy powtarzać co kilka lat.

parapety marmuroweParapety marmurowe wymagają także delikatniejszej pielęgnacji. Do czyszczenia parapetów marmurowych nie należy stosować silnych środków chemicznych na bazie kwasów, gdyż może to powodować powstawanie plam, odbarwień i matowienie polerowanej powierzchni kamienia marmurowego. Do mycia parapetów marmurowych zaleca się użycie czystej wody z niewielką ilością płynu do naczyń. Polecamy także używanie specjalistycznych środków do czyszczenia kamienia dostępnych w siedzibie naszej firmy.

W ofercie naszej firmy znajduje się ponad 20 rodzajów marmuru, który nadaje się do produkcji parapetów wewnętrznych. Parapety z marmuru to doskonały element wystroju pomieszczeń mieszkalnych, biurowych, restauracji i hoteli.