parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe+48 884 800 116
parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe

PRODUKCJA – MONTAŻ – SPRZEDAŻ

Parapety kamienne zewnętrzne

parapety kamienne zewnętrzneOkienne parapety zewnętrzne są niezbędne pod każdym oknem, ponieważ odprowadzają wodę deszczową spływającą z okien. Zabezpiecza to powierzchnię ściany pod oknami przed zaciekami i zawilgoceniem. Dlatego wybierając parapet zewnętrzny musimy zwrócić uwagę by materiał, z którego jest zrobiony był odporny na niekorzystne oddziaływanie wody i rozpuszczonych w niej zanieczyszczeń środowiska. Parapet zewnętrzny powinien być także odporny na zmiany temperatury i szkodliwe działanie słonecznych promieni UV. Zalecamy wykonanie impregnacji parapetów, dzięki której materiał stanie się mniej nasiąkliwy.

Polecanym przez nas materiałem na parapety zewnętrzne jest kamień naturalny. Parapety z kamienia to ekskluzywne wykończenie otworów okiennych. Są wykonywane na indywidualne zamówienie po uprzednim pomiarze. Różnorodność faktur i kolorów kamienia naturalnego sprawia, że każdy wykonany z niego parapet będzie niepowtarzalny.

Istotnym elementem wykończenia parapetu zewnętrznego jest tzw. kapinos, czyli rowek wycięty na spodzie parapetu. Zatrzymuje on spływającą wodę, która mogłaby podciekać pod spód parapetu i spływać po ścianie budynku, co może powodować zabrudzenie elewacji.

Najlepszym materiałem na parapety zewnętrzne jest granit. Jest on materiałem zbitym, odpornym na czynniki atmosferyczne, trwałym i estetycznym.