parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe+48 884 800 116
parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe

PRODUKCJA – MONTAŻ – SPRZEDAŻ

Onyx

Onyks to ozdobny kamień półszlachetny o bogatej gamie barw i wzorów. Jego nazwa pochodzi od znacznie twardszych kamieni wykorzystywanych w jubilerstwie, z którymi jednak nie mają nic wspólnego. Naturalne onyksy powstają w pogazowych pustkach skał wulkanicznych i należą do najrzadszych skał na świecie. Najbardziej popularny jest onyks zielony, jednak można spotkać odmianę jasnoróżową lub jasnobrązową tzw. onyks miodowy.

Cechą charakterystyczną onyxu, która wyróżnia go spośród innych kamieni jest przepuszczalność światła. Tą właściwość zachowują nawet płyty onyksowe o grubości kilku centymetrów. Z tego względu wykonane z nich elementy są dodatkowo podświetlane. Podświetlone onyksy dają zazwyczaj ciepłe światło. Wyraźnie ciemniejsze użylenie kamienia onyx tworzy charakterystyczny i niepowtarzalny wzór.

Onyx występuje na terenach dawnej Persji: w Pakistanie, Iranie, Turcji i Egipcie. Różnorodność barw i odcieni powoduje, że onyks wykorzystywany jest jako element dekoracyjny na ścianach do wyrobu blatów i parapetów kamiennych.

arco irys
arco irys - parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe
honey
honey - parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe
tanganica
tanganica - parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe