parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe+48 884 800 116
parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe parapety kraków, marmurowe, granitowe, kamienne, łazienkowe

PRODUKCJA – MONTAŻ – SPRZEDAŻ

Parapety kamienne

parapety kamienneParapety okienne są bardzo ważnym elementem wykończenia budynku. Jeszcze do niedawna nie przywiązywano dużej wagi do jakości i wykonania parapetów. Takie podejście było związane z tym, że na rynku materiałów budowlanych nie spotykało się wiele rodzajów parapetów. Obecnie producenci dysponują większą ilością surowców i oferują parapety zewnętrzne i parapety wewnętrzne wykonane z różnych materiałów.

Wybierając rodzaj parapetu, powinniśmy się kierować trwałością materiału z jakiego jest wykonany, łatwością konserwacji, kolorystyką i dostępnością różnych wymiarów i kształtów. Jednym z produkowanych przez nas wyrobów z kamienia naturalnego są parapety kamienne. To parapety najbardziej trwałe, łatwe w konserwacji i dostępne w wielu kolorach, rozmiarach i kształtach.

parapety kamienneDo najczęściej używanych kamieni naturalnych przy produkcji parapetów należą granit i marmur. Możemy wykonać parapet kamienny także z innych rodzajów kamienia. To ostatecznie klient decyduje o zastosowanym kamieniu jego kolorze, fakturze i sposobie wykończenia.

Powierzchnie parapetów kamiennych są zazwyczaj polerowane, co ułatwia utrzymanie ich w czystości i nadaje im połysk, który nie zmienia się przez wiele lat. Parapety kamienne mają wysoką odporność na ścieranie i inne uszkodzenia mechaniczne. Są odporne na zmiany temperatury i wilgotność powietrza wewnątrz budynku, jak i na zewnątrz. Liczne walory estetyczne i użytkowe parapetów kamiennych dają im przewagę nad parapetami z innych materiałów takich jak drewno, czy tworzywa sztuczne.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą parapetów kamiennych.